15 Temmuz saat 10.00’da İlçemiz Şehit Muttalip Soylu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Şehitler Sokağı gezildi. Programa Kaymakamımız Sayın Batuhan BİNGÖL, Belediye Başkanı Yavuz SOYLU, İlçe Jandarma Komutanı Çelebi Bağcı, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eke, diğer tüm kurum amirleri,siyasi parti temsilcileri, okul yöneticileri ve öğrenciler katıldı.Kur’an-ı Kerim okunması ile başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı okul müdürü Abdulgani ÖZKAN yaptı. Slayt gösterileri, 15 Temmuz şiir dinletisi ve kompozisyonların okunması ile program sona erdi.
 
       15 Temmuz Cumartesi günü saat 20.00’dan itibaren İlçemiz Hükümet Konağı önünde büyük bir katılım ile Demokrasi Nöbeti başladı. Kaymakamımız Sayın Batuhan BİNGÖL, Belediye Başkanı Yavuz SOYLU,Cumhuriyet Savcıları Mehmet Ali Çakır ve İsmail İleşmek, diğer protokol üyeleri, tüm kurum amirleri ve personelleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.
 
      Sayı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması, Kur’an-ı Kerim Tilaveti, Kaymakamımız Sayın BİNGÖL ve Belediye Başkanı SOYLU’nun konuşmaları, Aşık Osman AKÇAY’ın konuşması, 15 Temmuz sinevizyon gösterisi, Şehitlerimizin fotoğraflarının yansıtılarak özgeçmişlerinin okunması, Sayın Cumhurbaşkanımızın konuşmasının canlı olarak izlenmesi, saat 00.13’de Sela okunması ile sabah ezanı sonrası Demokrasi nöbeti sona erdi.